"Powstańcy 1944. Spójrz im w oczy"

Dellfina Dellert, Michał Piwnicki
28.07.2016 14:56
Mija kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Spotkaliśmy się z ostatnimi żyjącymi świadkami tych sierpniowych dni z 1944 roku, osobami, które wzięły czynny udział w powstaniu. Podziękowania dla:
Agnieszki Pawelec
Anny Kotonowicz
Marty Pali

oraz wolontariuszy:
Klaudii Abucewicz
Barbary Bertel
Joanny Sadowskiej
Michała Studniarka
Justyny Szczepańskiej
Agaty Utlińskiej
Jana Wawszczyka
Justyny Witkowskiej
Basi Zakrzewskiej
Adama Żychińskiego
Komentarze (13)
Zaloguj się
 • avatar
 • avatar

  piotrus009

  Oceniono 6 razy 2

  Dalibyście już spokój z tym epatowaniem powstańcami. Przy całym szacunku dla ich poświęcenia, odwagi i dobrej woli, powstanie jako takie niczego dobrego nie przyniosło - śmierć ogromnej liczby cywilów i młodych powstańców, zrównanie miasta z ziemią, kolejne martyrologie i co? I teraz politycy i tak bezczelnie zagarniają powstanie dla siebie, by wbijać ludziom do głów swoje głupie pomysły. Podziwiam odwagę tych ludzi, podziwiam ich oddanie, ale żal mi ich, bo nic z tego nie przyszło, poza patriotyczną dumą, która w dzisiejszych czasach niczego dobrego światu nie przynosi.

 • avatar

  vomitorium1

  Oceniono 1 raz 1

  KULISY KATASTROFY

  POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

  1944

  Wybrane publikacje i dokumenty

  Wydane z okazji 65 rocznicy Powstania Warszawskiego – dedykowane młodemu pokoleniu

  Polaków – ku rozwadze

  ("Wydane z inicjatywy nieformalnej grupy byłych Żołnierzy Armii Krajowej, Powstańców Warszawskich, którzy przed odejściem na Wieczną Wartę postanowili przekazać młodszym pokoleniom swoje wspomnienia i refleksje na temat Powstania Warszawskiego. Do swoich refleksji dołączyli szereg publikacji historyków i świadków wydarzeń, które ukazały się w prasie krajowej i emigracyjnej i które oddają w sposób niezafałszowany cel, przebieg i skutki Powstania.

  (znajdziesz w google pod
  " kulisy katastrofy powstania warszawskiego 1944 - Powstanie Warszawskie " (pdf))

 • avatar

  michals-3

  Oceniono 3 razy 1

  1 sierpnia o 17:00 zawsze myślę o Dziadku.
  Nie zawsze się wygrywa. Nie zawsze nawet szanse są duże. Ale są takie sytuacje, kiedy każdą szansę trzeba wykorzystać, bo następna może się trafić nieprędko. Wtedy przegraliśmy. Ale czy historia nie pokazała zasadności próby? Trwało to 45 lat zanim wyzwoliliśmy się z tego, co wtedy miało się zacząć. Czy można było nie spróbować? Sam nie wiem.

 • Piotrek Wirtel

  Oceniono 2 razy 0

  jatesz jestem zatym żeby otcztwanie poelu polrgłyh nie powjno być ocztywani ci co zgnieli wkatastrofie smoleskiej natym apelu

 • Michał Kowalki

  Oceniono 2 razy 0

  Powstanie miało sens .... ku uciesze Stalina jak cała akcja Burza genialny pomysł Stalina jak wykończyć polską inteligencję rękoma Niemców. Ile kul zaoszczędził Stalin nie wspominając o ewentualnych stratach w ludziach. Zamiast 200 000 sowieckiej swołoczy zza Uralu zginęło 200 000 Polaków w tym kwiat polskiego narodu. Do tej pory nie możemy się podnieść z kolan. Gdyby nie powstanie w 1989 roku komuna nie upadła by na cztery łapy a wolna Polska nie stałaby się teatrem kukiełek gdzie za sznurki pociągają dawni ubecy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX