"Usłyszałyśmy: wy dwie zostajecie w kanale i czekacie na następną grupę. Za szóstym włazem będzie wyjście"

Redakcja
01.08.2017 14:53
Jak poznać, czy to właz? Nosem. Trzeba wąchać, czy powietrze jest inne. To wspomnienia Urszuli Katarzyńskiej Ballner, która oprócz nosa w kanałach miała do dyspozycji jedną niepełną paczkę zapałek.
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • avatar

  justas32

  Oceniono 4 razy 2

  Przez tą bandę nieodpowiedzialnych oszołomów zwących siebie powstańcami - Niemcy wybili moją rodzinę i spalili ich dom. A wystarczyło siedzieć na tyłku ...

 • avatar

  3jw60

  0

  Garstka oszołomów wywoła Powstanie to niechby sami poszli ale nie zorganizowali " służby " i chodzili po domach żeby wygarniać zdolnych do walki. Kto odmówił to zdrajca i sąd. Zgarnęli teścia - walczył w 1939 , był ranny w Warszawie stracił dwoje dzieci. Kazali zostawić żonę w ciąży i z czteroletnią dziewczynką - moja żona. Po Powstaniu, Dachau a żona z przychówkiem przez Pruszków na tułaczkę. Nikt z Rodziny publicznie nie powie, że Powstanie to zbrodnia, ale na Bródnie nad symbolicznym grobami tych co zginęli słychać "jak można było wywołać taką hekatąbę a Stalin się cieszył ".

 • avatar

  sommers

  Oceniono 2 razy 0

  Paradoksalnie, Powstanie Warszawskie opóźniło przemarsz czerwonych na zachód. Po prostu Stalin wstrzymał ofensywę, nie chcąc zwycięstwa AK w Warszawie.
  Prawdopodobnie, dzieki temu NRD nie graniczy do dziś z Francją.

  Oczywiście można tak gdybać, tak samo jak gdybają ci, którzy obarczają Powstańców za zniszczenie Warszawy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX